Vége van! Lelép Elon Musk: már a következő nagy dobáson gondolkodik a Tesla vezére?

by David
0 comments

Elon Musk távozása a DOGE éléről

Elon Musk, a Tesla vezére bejelentette, hogy távozik a DOGE, az amerikai állam kiadásainak csökkentésére létrejött ügynökség éléről. A hírek szerint a döntés nem okozott meglepetést, hiszen Musk megbízatása mindössze 130 napra szólt, amelyet Trump adminisztrációja alatt kapott.

Musk kritikája a költségvetési tervezetekre

A távozása előtt Musk kifejezte csalódottságát a Trump által javasolt költségvetési törvényjavaslat miatt, amely a védelmi kiadások növelését és jelentős adókedvezményeket irányoz elő. Musk aggályai szerint ez a lépés tovább növelheti a szövetségi állami deficitet, amely ellentmond a DOGE céljainak.

A DOGE jövője

Bár Elon Musk távozik, a DOGE tovább fog működni, sőt a világ leggazdagabb embere tevékenysége alatt érdekes eredményeket ért el. A szövetségi költségvetésből a PMU alatt 260 ezer embert elbocsátottak, ami hatalmas hatással volt az állami munkavállalók helyzetére.

Elon Musk gazdasági ígéretei

Musk eredetileg 2 billió dollár lefaragását ígérte a szövetségi költségvetésből, de a célját idővel csökkentette, végül 150 milliárd dollárra módosította. Az ügynökség élén töltött időszaka alatt a költségvetési intézkedései nyomán komoly átalakulások történtek.

Kapcsolódó cikkek

A hírek között Musk és Mészáros Lőrinc közötti párhuzamok, SpaceX kudarcai és a Tesla eladások alakulása, mind olyan témák, amelyek folyamatosan izgalmat keltenek a közvéleményben. A jövő, amelyet Musk ígért, sokakat foglalkoztat, így érdemes figyelemmel kísérni a fejleményeket.

Forrás

Forrás: www.penzcentrum.hu/vilag/20250529/vege-van-lelep-elon-musk-mar-a-kovetkezo-nagy-dobason-agyalhat-a-tesla-vezer-1179543

You may also like

Leave a Comment

© 2025 – Minden jog fenntartva. Tervezte és fejlesztette Pénz Vár

 

A pénzügyi és kriptohírek célja a tájékoztatás, nem a befektetésre ösztönzés. Ne vegye őket befektetési tanácsnak!