Botrány a siófoki Galerius Fürdőnél
Alig egy héttel a 1,8 milliárd forintból megújított siófoki Galerius Fürdő újranyitása után máris komoly problémák merültek fel. Vendégek panaszolták a túlklórozott vizet, amely szemirritációhoz, bőrirritációhoz és hideg medencékhez vezetett. A Somogy Vármegyei Kormányhivatal azonnali ellenőrzést tartott, melynek során kiderült, hogy az egyik jakuzzinál valóban meghaladta a megszabott klórszintet.
Hatósági Intézkedések
A kormányhivatal tájékoztatása szerint 2026. április 3-án egy panasz érkezett, amely szerint a Galerius Fürdőben a víz erősen klórszagú volt. A helyszíni mérés igazolta a klórszint túllépését, ami miatt a medencét azonnal lezártak, a vizet leengedték, majd a rendszer üzemeltetését helyreállították.
Április 7-én a hatóság újabb ellenőrzést végzett, ahol megállapították, hogy a klórszabályozó berendezések nem működtek megfelelően. Az ügyben a fürdő üzemeltetője, a Balaton-parti Kft. is nyilatkozott, megerősítve, hogy a probléma április 3-án jelentkezett, és a klórszint a jogszabályi határértékek felett volt.
További Panaszok és Megoldások
Nemcsak a klórszint, hanem más panaszok is felmerültek: sok vendég arról számolt be, hogy az egyes medencék vize hűvösebb volt a megszokottaknál, és szivárgó álmennyezetről is érkeztek észrevételek. Az üzemeltető válaszában elmondta, hogy a 11 medence közül 9-nek a hőmérséklete megfelelő volt, csupán egy-két fokos eltérés jelentkezett.
A Jövőbeni Ellenőrzések
A fürdő üzemeltetője bejelentette, hogy a következő időszakban fokozott műszaki ellenőrzést fognak végezni a rendszerek felett, hogy a vendégek biztonsága és komfortérzete továbbra is garantált legyen. A hatósági eljárás pedig továbbra is folyamatban van, amely a fürdő működésének biztonságos fenntartására irányul.
