Sorozatos bombafenyegetés Ausztriában
2025. május 26-án több iskola bombafenyegetést kapott Alsó- és Felső-Ausztriában. A rendőrség közlése szerint a fenyegetéseket vasárnap késő este küldték el, s az érintett intézményeket hivatásos tűzszerészek és bombakereső kutyák vizsgálják át. Az óvintézkedés keretében hétfő reggel 21 iskola ürült ki, biztosítva ezzel a diákok és a tanárok biztonságát.
A fenyegetés forrása
Az üzenetek egy mesterséges intelligencia által generált szöveget tartalmaztak, amelyben azt állították, hogy bombák fognak robbanni az iskolák területén. Az ilyen jellegű fenyegetések komoly riadalmat keltettek, különösen a szülők és az iskolai közösség körében. A rendvédelmi hatóságok hangsúlyozták, hogy az ügyet rendkívül komolyan veszik.
Kirendelések és ellenőrzések zajlanak
A hatóságok az érintett iskolákban tűzszerészi ellenőrzéseket folytatnak, hogy kizárják a valós veszélyt. Jelenleg még semmilyen robbanószerkezetet vagy egyéb veszélyes anyagot nem találtak. A felső-ausztriai rendőrség is jelezte, hogy hasonló fenyegető levelek érkeztek, különösen a szakiskolákba, így széleskörű ellenőrzésekre van szükség.
Biztonsági intézkedések
Az Ausztriában kialakult helyzet rávilágít a modern technológia, különösen a mesterséges intelligencia kockázataira, hiszen ilyen fenyegetések generálására is felhasználható. A hatóságok együttműködnek az iskolák vezetésével, hogy biztosítsák a diákok és pedagógusok védelmét.
Forrás: www.portfolio.hu/gazdasag/20250526/sorozatos-bombafenyegetes-volt-hetfo-reggel-a-szomszedban-763731
